Wolontariat

Zapraszamy Cię do podjęcia współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.
Opiekunkami Koła są panie Anna Szabunia i Wioletta Szymczyk.

 

Czym żyje szkolny wolontariat…

 

 

15-05-2019

Na Uniwersytecie Zielonogórskim, przy Wydziale Lekarskim, 15 maja 2019 odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy do etapu okręgowego. W skład najlepszego zespołu weszli:

  1. Marek Goc – III TG,
  2. Wiktoria Horbacz – III TB,
  3. Mateusz Solecki – II TOR,
  4. Patryk Kujawski – III TD,
  5. Maciej Elias – III TD.

Uczniów przygotowała pani Anna Szabunia.

12-12-2018

Wolontariuszki naszej szkoły: Sara Doumbia, Wiktoria Sochacka, Aniela Rajewska i Wiktoria Malinowska – uczennice klasy II TAK – zaangażowały się w pomoc w sprzedawaniu sianka wigilijnego na meczu koszykówki w hali CRS. Dziewczyny, wasza postawa jest godna naśladowania! Dziękujemy!!!

10-11.12.2018

Dzięki sprzedaży sianka na wigilijny stół dla Fundacji Rozwoju Osobistego „RONDO” z Zielonej Góry, które prowadzi schronisko dla osób bezdomnych i w trudnej sytuacji życiowej zebraliśmy 364 zł.

24-11-2018

W ZSiPKZ odbywała się rejestracja potencjalnych dawców szpiku dla 2-letniej Mai chorej na białaczkę. Na zaproszenie organizatorów 18 uczniów pełnoletnich z trzecich klas przyłączyło się do akcji, przechodząc rejestrację do banku dawców szpiku DKMS.

Gratulujemy postawy!

14-11-2018

W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie przedstawicielki zielonogórskiego oddziału Fundacji „Dr Clown” z naszymi wolontariuszami. Celem akcji było przybliżenie działalności i ukazanie walorów pracy w Fundacji oraz zachęcenie do działania w niej. Całość miała charakter warsztatowy i polegała na pokazaniu zadań i umiejętności, jakie powinien posiadać wolontariusz Fundacji „Dr Clown”. W trakcie zajęć można było dopytać o cykliczne wyjścia do zielonogórskiego szpitala, kontakty z chorymi dziećmi i ich opiekunami oraz psychologiczne podejście do chorych.

23-10-2018

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odbyło się podsumowanie konkursu „Młoda krew ratuje życie” za rok 2017/2018. Niestety nie byliśmy na podium, ale było bardzo miło i z nagrodami także dla naszych krwiodawców. Nagrody w imieniu pozostałych odebrali uczniowie klasy III TBW – Kacper Duriasz i Sebastian Pietryszko.

18-10-2018

Tego dnia wychodziliśmy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w ramach programu „Młoda krew ratuje życie”. Dwudziestu uczniów chętnych do oddania krwi stawiło się w „krwiodawstwie”. Niestety nie wszyscy mogli oddać krew. Brawa dla tych, którzy to zrobili i przyłączyli się do honorowych dawców krwi. Gratulujemy i prosimy o więcej.

17-10-2018

Uniwersytet Zielonogórski i Oddział PCK w Zielonej Górze organizowali konferencję pod hasłem „Bezcenny dar – po prostu życie”. W konferencji uczestniczyło 28 wolontariuszy naszej szkoły, którzy zgłębiali wiedzę na temat transplantacji i krwiodawstwa, a także podnosili swoją świadomość na ten temat podczas spotkań z dawcami i biorcami oraz osobami oczekującymi na przeszczep.

16-10-2018

Pięciu uczniów naszej szkoły: Marek Goc i Kacper Szafiński – III TG, Wiktoria Horbacz i Marek Dytko – III TB oraz Mateusz Solecki – II TOR, brało udział w biciu rekordu w jednoczesnym udzielaniu RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Akcję pod patronatem Fundacji WOŚP zorganizował na zielonogórskim deptaku CKZiU „Ekonomik”. Uczniowie zielonogórskich szkół prowadzili przez 30 minut pośredni masaż serca na fantomach. Było pracowicie, wesoło i z pożytkiem.

15-10-2018

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”, której organizatorem jest Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze. W tym roku obchodzono dziesiątą, jubileuszową akcję.

29 września pod Urzędem Miasta Zielona Góra przy ul. Podgórnej nasze uczennice: Klaudia Bigaj, Aleksandra Tomczak, Roksana Poskrop i Ewelina Nienadowska z klasy III TAK oraz Sara Doumbia, Wiktoria Sochacka i Wiktoria Malinowska z II TAK wspólnie z innymi uczestnikami z różnych szkół, przedszkoli, stowarzyszeń i ludźmi dobrej woli brały udział w kampanii, która ma przypominać o potrzebach osób terminalnie chorych. Jej symbolem jest żonkil. Uroczyste sadzenie cebulek żonkili odbyło się w obecności Prezydenta Miasta pana Janusza Kubickiego, pani Wiceprezydent Miasta Wiolety Haręźlak oraz wielu innych dostojnych gości. Opiekunkami były panie: Wicedyrektor Anna Wojciechowska, Kamilla Konopińska i Wioletta Szymczyk.

W październiku na terenie naszej szkoły cały pion TAK zorganizował sprzedaż cebulek żonkili oraz pysznych ciast, które samodzielnie upiekli nasi uczniowie. Dochód z akcji został przekazany Hospicjum. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy za doskonałe przygotowanie i przeprowadzenie akcji w szkole dla pani Natalii Śliwińskiej oraz pana Mariusza Kłosowskiego.