Współpraca zagraniczna

Międzyszkolna wymiana polsko-niemiecka jest obecna w naszej szkole od ponad 25 lat. Współpracujemy ze wspaniałą szkołą Berufsbildende Schulen Verden (http://www.bbsverden.com/). Verden jest miastem partnerskim Zielonej Góry.

Wymiana to niesamowita okazja dla uczniów naszej szkoły, by poznać system edukacji zawodowej u naszego zachodniego sąsiada. To czas nauki i relaksu, integracji i zwiedzania, wspólnych zajęć i ćwiczenia umiejętności komunikacji w języku obcym. Spotkania uczniów i kadry trwają 10 dni. Pierwsze pięć dni spędzamy w Polsce, głównie w naszym regionie. Poznajemy się, zwiedzamy, poznajemy historię regionu, spotykamy się z przedstawicielami lokalnych władz. Jakiś czas później wyjeżdżamy na 5 dni do Verden. Tam także (między innymi) poznajemy okolicę, szkołę, spotykamy się z władzami miasta oraz poznajemy historię i architekturę Bremy.

Wymiana w takim wymiarze jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu ze strony PNWM (Polsko-Niemiecka Współpracy Młodzieży – https://www.pnwm.org/) przy Euroregionie Sprewa-Nysa- Bóbr oraz Władzom Miasta Zielona Góra.